Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO-DZIEŃ SUKCESÓW

Dzień sukcesów
Jak co roku przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego wręczane są nagrody uczniom za osiągnięcia minionego roku szkolnego. W kategorii sportu - wyłoniono SPORTOWĄ DRUŻYNĘ ROKU oraz zdobywców miana DUMY SPORTOWEJ SZKOŁY.
SPORTOWA DRUŻYNA ROKU
GRZAKOWSKA Klaudia; LASKOWSKA Agata; SOBCZAK Milena; SAWICKA Martyna; KRUPA Lena; RUTKOWSKA Antonina; SOŁOGUB Maja; KOTOWSKA Maja; JAKUBÓW Katarzyna; KLIM Alicja; SZYMANEK Lena; BŁAŻKOWSKA Nela; LACHOWICZ Lena; ŻMUDA Kaja; SIKORSKA Maja; SUCHARKIEWICZ Nadia; PIDHREBELNA Viktoria.
 
 
Na apelu "Dzień Sukcesów" zostały wręczone przez panią dyrektor szkoły dyplomy dla szkolnego zespołu wokalnego "Figielek" za wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej " O Bursztynową Nutkę" oraz dyplom za udział klas 2 i 3 w Ogólnopolskim Projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem".
XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”:
1. Lena Mrówka kl.III – I Miejsce w etapie wojewódzkim
Pozostałe dzieci otrzymały podziękowania i upominki za udział:
2. Hanna Loska kl.I
3. Iga Fryźlewicz kl.I
4. Oleksii Kravchuk kl.I
5. Jakub Kamiński kl.I
6. Leon Ćwieląg kl.I
7. Lena Znaczko kl. I
8. Krzysztof Romaniszyn kl.I
9. Filip Babiarczyk kl.III
10. Iga Szmajdziak kl.III
11. Viktoria Pidhrebelna kl.III
12. Tatiana Górecka kl.III
Międzyszkolny konkurs plastyczny: „Nie pal przy mnie, proszę”
II miejsce Lena Znaczko
Wyróżnienie Lena Woźniak i Julia Buczniewska
 
W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim programie edukacyjnym MegaMisja. W programie tym wzięły udział cyklicznie raz w tygodniu uczniowie i uczennice z klasy III i IV, oraz kilkukrotnie nasze najmłodsze pociechy z klasy I i II. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z realizacji warsztatów. Zajęciom towarzyszyła wysoka frekwencja, doskonała zabawa i nauka, która pozostanie z nimi na długie lata.https://www.youtube.com/watch?v=4DA67CoVmkw
 
 
W roku szkolnym 2023/2024 najlepszym czytelnikiem roku została uczennica Anna Woźniak z klasy VII, która wypożyczyła 33 książki, zaraz na drugim miejscu znalazł się uczeń klasy II Dimitr Pidhrebelny z ilością wypożyczonych książek 31. Na miejscu trzecim znalazły się z wynikiem 14 wypożyczonych książek Nadia Matejak i Iga Szmajdziak z klasy III.
Bardzo zbliżony wynik otrzymała:
- Lena Mrówka (12 książek), Marcelina Woźniak (11 książek), Nikola Falkiewicz (11 książek) z klasy III, Maksym Myrła (10 książek) z kl. VI, Martyna Koszarna (10 książek) z klasy III i Bartosz Sołoducha (9 książek) z klasy VIII.
Tradycją stało się już, że Biblioskrzat (tym razem reprezentant działu 8 Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej: językoznawstwo, nauka o literaturze, literatura piękna) trafił zatem do Ani Woźniak.
 
Z okazji Dnia Sukcesu opiekun Samorządu Uczniowskiego wręczył dyplomy i słodkie upominki za pracę w roku szkolnym 2023/2024 przewodniczącej Katarzynie Jakubów, zastępcy Maksymilianowi Rydzewskiemu, skarbnikowi Nadii Celińskiej i sekretarzowi Annie Woźniak . Liczymy na dalszą współpracę w kolejnym roku szkolnym . Dziękujemy że promujecie wizerunek szkoły angażując się w liczne akcje. Teraz czas na należyty odpoczynek po ciężkim roku nauki. Opiekun Samorządu Uczniowskiego Marta Szymańska
 
W dniu 17 czerwca 2024r podczas apelu wręczono dyplomy wraz ze słodkimi upominkami za udział w Ogólnopolskim konkursie z matematyki PINGWIN. Był to nasz debiut, ponieważ po raz pierwszy wzięliśmy udział w Konkursie przedmiotowym EDI. Choć nie uzyskaliśmy podium to możemy być dumni z naszych uczniów, którzy wykazali się sporą wiedzą matematyczną. Na ok ponad 500 uczestników konkursu, znaleźliśmy się w pierwszej 50. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku.
Opiekunowie K. Piastowicz, M. Baran.
 
 
Podczas dzisiejszego Dnia Sukcesu, opiekun szkolnego koła wolontariatu wręczył pisemne podziękowania wolontariuszkom z klasy ósmej za ich bezinteresowną pracę na rzecz innych.
Pamiętajcie, że wasza praca nie tylko pomaga innym, ale także buduje wasze charaktery i przygotowuje was do przyszłych wyzwań. Każdy wasz gest, każda chwila poświęcona na pomoc innym, ma ogromne znaczenie. Trwajcie w tym pięknym dziele, ponieważ to właśnie dzięki takim ludziom świat staje się lepszym miejscem. Dziękujemy Wam za to!