Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Oddział przedszkolny

11 maja 2018 r., w przeddzień 10 rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej, najmłodsi ze Szkoły Podstawowej im. Mieszka I, usłyszeli o wybitnej Polce. Podczas zajęć poświęconych jej biografii, dzieci dowiedziały się, że pod karą śmierci zorganizowała przemycanie żydowskich dzieci z getta. Umieszczała je w domach dziecka, przybranych rodzinach i u sióstr katolickich w Warszawie.  Podczas trwania akcji wyprowadzania dzieci z getta, prowadziła ich kartotekę,  zapisując dane na małych rulonikach, które zostały schowane w słoiku, a następnie zakopane pod drzewem. Podczas II wojny światowej Irena Sendlerowa uratowała około 2, 5 tysiąca dzieci. Bardzo lubiła kwiaty, a wartością najważniejszą było dla niej dobro. Po zapoznaniu się z jej biografią, dzieci wykonały prace „Irena Sendlerowa oczami dziecka”  na konkurs organizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie odbyło się „Bajkowe spotkanie”, na które zaproszone zostały przedszkolaki. Dzieci z oddziałów przedszkolnych  wystąpiły w przedstawieniu, w którym koziołek szukał dobrej szkoły w Gminie Kołobrzeg.
Po drodze spotkał: Łabędzia,  Babę Jagę, Czerwonego Kapturka oraz Jacka i Agatkę, po rozmowie z nimi stwierdził, że najlepsza szkoła znajduje się w Drzonowie. Okazało się, że czarownik pozamieniał tytuły bajek.  Żeby odczarować zaklęcie, dzieci rozwiązywały zadania dobrej wróżki. Dzięki doskonałej znajomości utworów, wszystkie zadania wykonały prawidłowo. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a uczestnicy czekają na kolejne.


Tekst: Joanna Kowalczyk, zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska-zespół ds. promocji i wizerunku szkoły.


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły bardzo wesoło. Uroczystość rozpoczęły od zaśpiewania hymnu przedszkolaka, pani dyrektor wręczyła  odznaki „Jestem przedszkolakiem” i złożyła życzenia.
Dzieci rysowały swoje marzenia na niebieskich balonach, robiły owocowe szaszłyki, które degustowały razem z tortem – niespodzianką od rodziców. Do wspólnej zabawy i konkurencji sportowych, przedszkolaki zaprosiły także starszych kolegów. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie .

 Wszystkim dzieciom życzymy, żeby  każdy dzień w przedszkolu był taki przyjemny.

Tekst i zdjęcia: Justyna Czerniewska i Joanna Kowalczyk.

GALERIA ARTYKUŁÓW ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:

10 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej
Wszystkie dzieci lubią zwierzęta

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2017

Dzień Rodziny
Wycieczka do Koszalina
Co słychać u naszych przedszkolaków....
Konkurs rodziny ZAJĄCZEK WIELKANOCNY
Zajęcia udzielania pierwszej pomocy w oddziale przedszkolnym w Zespole Szkół w Drzonowie
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
Wycieczka naszych przedszkolaków
Mikołajki w oddziałach przedszkolnych
Mikołajkowe spotkanie czytelnicze
Zaczytana szkoła
Dzień Pluszowego Misia
PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O ZDROWIE…PRZEDSZKOLNE WIEŚCI…
Dzieci z oddziału przedszkolnego w Koszalinie
Poczytajmy Razem w oddziale przedszkolnym
Wizyta przedszkolaków w Domu Pomocy Społecznej w Gościnie
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
Kartka dla Babci
Poznajemy zawody rodziców
PoczytajMY
Przedświąteczne spotkanie...
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka