Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//aktualnosci/wydarzenia2018/Konkurs_Sendlerowa110518

Oddział przedszkolny

11 maja 2018 r., w przeddzień 10 rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej, najmłodsi ze Szkoły Podstawowej im. Mieszka I, usłyszeli o wybitnej Polce. Podczas zajęć poświęconych jej biografii, dzieci dowiedziały się, że pod karą śmierci zorganizowała przemycanie żydowskich dzieci z getta. Umieszczała je w domach dziecka, przybranych rodzinach i u sióstr katolickich w Warszawie.  Podczas trwania akcji wyprowadzania dzieci z getta, prowadziła ich kartotekę,  zapisując dane na małych rulonikach, które zostały schowane w słoiku, a następnie zakopane pod drzewem. Podczas II wojny światowej Irena Sendlerowa uratowała około 2, 5 tysiąca dzieci. Bardzo lubiła kwiaty, a wartością najważniejszą było dla niej dobro. Po zapoznaniu się z jej biografią, dzieci wykonały prace „Irena Sendlerowa oczami dziecka”  na konkurs organizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

{gallery}/aktualnosci/wydarzenia2018/Konkurs_Sendlerowa110518{/gallery}

28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie odbyło się „Bajkowe spotkanie”, na które zaproszone zostały przedszkolaki. Dzieci z oddziałów przedszkolnych  wystąpiły w przedstawieniu, w którym koziołek szukał dobrej szkoły w Gminie Kołobrzeg.
Po drodze spotkał: Łabędzia,  Babę Jagę, Czerwonego Kapturka oraz Jacka i Agatkę, po rozmowie z nimi stwierdził, że najlepsza szkoła znajduje się w Drzonowie. Okazało się, że czarownik pozamieniał tytuły bajek.  Żeby odczarować zaklęcie, dzieci rozwiązywały zadania dobrej wróżki. Dzięki doskonałej znajomości utworów, wszystkie zadania wykonały prawidłowo. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a uczestnicy czekają na kolejne.


Tekst: Joanna Kowalczyk, zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska-zespół ds. promocji i wizerunku szkoły.


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły bardzo wesoło. Uroczystość rozpoczęły od zaśpiewania hymnu przedszkolaka, pani dyrektor wręczyła  odznaki „Jestem przedszkolakiem” i złożyła życzenia.
Dzieci rysowały swoje marzenia na niebieskich balonach, robiły owocowe szaszłyki, które degustowały razem z tortem – niespodzianką od rodziców. Do wspólnej zabawy i konkurencji sportowych, przedszkolaki zaprosiły także starszych kolegów. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie .

 Wszystkim dzieciom życzymy, żeby  każdy dzień w przedszkolu był taki przyjemny.

Tekst i zdjęcia: Justyna Czerniewska i Joanna Kowalczyk.

GALERIA ARTYKUŁÓW ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:

10 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej
Wszystkie dzieci lubią zwierzęta

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2017

Dzień Rodziny
Wycieczka do Koszalina
Co słychać u naszych przedszkolaków....
Konkurs rodziny ZAJĄCZEK WIELKANOCNY
Zajęcia udzielania pierwszej pomocy w oddziale przedszkolnym w Zespole Szkół w Drzonowie
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
Wycieczka naszych przedszkolaków
Mikołajki w oddziałach przedszkolnych
Mikołajkowe spotkanie czytelnicze
Zaczytana szkoła
Dzień Pluszowego Misia
PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O ZDROWIE…PRZEDSZKOLNE WIEŚCI…
Dzieci z oddziału przedszkolnego w Koszalinie
Poczytajmy Razem w oddziale przedszkolnym
Wizyta przedszkolaków w Domu Pomocy Społecznej w Gościnie
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
Kartka dla Babci
Poznajemy zawody rodziców
PoczytajMY
Przedświąteczne spotkanie...
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka