Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Czytelnik roku szkolnego 2023/2024

Najlepsi czytelnicy roku z dyplomami i nagrodami
W roku szkolnym 2023/2024 najlepszym czytelnikiem roku została uczennica Anna Woźniak z klasy VII, która wypożyczyła 33 książki, zaraz na drugim miejscu znalazł się uczeń klasy II Dimitr Pidhrebelny z ilością wypożyczonych książek 31. Na miejscu trzecim znalazły się z wynikiem 14 wypożyczonych książek Nadia Matejak i Iga Szmajdziak z klasy III.

Bardzo zbliżony wynik otrzymali:

- Lena Mrówka  (12 książek), Marcelina Woźniak (11 książek), Nikola Falkiewicz (11 książek) z klasy III, Maksym Myrła (10 książek) z kl. VI, Martyna Koszarna (10 książek) z klasy III i Bartosz Sołoducha (9 książek) z klasy VIII.

Tradycją stało się już, że Biblioskrzat (tym razem reprezentant działu 8 Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej: językoznawstwo, nauka o literaturze, literatura piękna) trafił zatem do Ani Woźniak.

Ania Woźniak najlepszy czytelnik roku odbiera pluszowego skrzata.

Tekst i zdjęcia: nauczyciel-bibliotekarz Anna Stefaniak-Dołęgowska.