Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Walizka z książkami na wakacje, czyli konkurs czytelniczy....

Teczka z książkami.
Książka na wakacje powinna być pełna przygód, magii i niezapomnianych chwil. Może to być opowieść o odległych krainach, gdzie bohaterowie odkrywają tajemnicze skarby i rozwiązują starożytne zagadki. Idealna książka na wakacje może również przenieść nas w świat fantastyki, gdzie smoki, czarodzieje i mityczne stworzenia ożywają na kartach. Nie zapominajmy też o romansach, które mogą ogrzać serce podczas leniwych dni na plaży. Opowieści o pierwszej miłości, niespodziewanych spotkaniach i pasjonujących związkach z pewnością dostarczą wielu emocji. Warto także sięgnąć po literaturę podróżniczą, która pozwoli odkryć nieznane zakątki świata i poczuć dreszczyk emocji związany z poznawaniem nowych miejsc.

Niezależnie od wyboru, książka na wakacje powinna być lekka, wciągająca i pełna optymizmu, by mogła towarzyszyć nam w chwilach relaksu i odpoczynku. Wybór odpowiedniej książki na wakacje może być kluczowy dla stworzenia idealnej atmosfery wypoczynku. Warto także rozważyć literaturę humorystyczną, która z pewnością wywoła uśmiech na twarzy i poprawi nastrój nawet w najbardziej pochmurne dni. Niezależnie od gatunku, książka powinna nas wciągać od pierwszej do ostatniej strony, przenosząc w inny świat i pozwalając zapomnieć o codziennych troskach. Dla miłośników klasyki, wakacje to doskonały czas, by sięgnąć po dzieła literatury, które od dawna czekają na przeczytanie. Powieści, które przetrwały próbę czasu, mają w sobie coś wyjątkowego, co może wzbogacić nasze doświadczenie czytelnicze.

Bez względu na to, czy wybierzemy opowieść pełną magii, romans, książkę podróżniczą czy humorystyczną, najważniejsze jest, by lektura dostarczyła nam radości i pozwoliła w pełni cieszyć się wolnym czasem. Wakacje to wyjątkowy okres, który warto spędzić z książką, która nas zainspiruje, rozbawi i wypełni serce ciepłem.

Pamiętając o powyższym biblioteka szkolna ogłosiła konkurs pt. Walizka z książkami na wakacje.

W walizkach bibliotekarka umieściła zestaw książek z różnych działów dla dziewcząt i chłopców. Zestaw zawierał 5 pozycji książkowych, które ukryte w zaciszu walizek otrzymały bilety lotnicze, których numery losowali uczniowie. Po wylosowaniu danej walizki uczestnik konkursu stał się jej właścicielem, jednak zadanie do wykonania będzie realizował podczas wakacji letnich. Po przeczytaniu wszystkich książek wybierze sobie jedną najciekawszą, którą będzie chciał polecić innym czytelnikom. W tym celu przygotuje plakat promujący tą książkę na brystolu formatu A3, techniką dowolną. Tak wykonaną pracę przyniesie do biblioteki we wrześniu, w celu prezentacji jej społeczności szkolnej. Plakat powinien zawierać również samodzielnie przygotowaną recenzję na odwrocie.

Konkurs cieszył się dużą popularnością, a losy rozeszły się "jak świeże bułki" w piekarni.

We wrześniu zobaczymy przygotowane plakaty przez:

Barayna Ochnio, Tymona Trznadla, Dimitra Pidhrebelnego, Bartosza Kozła, Igę Szmajdziak, Lenę Mrówkę, Nadię Matejak, Martynka Koszarna, Tatianę Górecką, Wladyslava Hunko, Mateusza Komajdę.

A zatem życzymy udanych, słonecznych wakacji z książką w tle.

Tekst i zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska.