Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

WYCIECZKA DO SZCZECINA

Wodny świat niespodzianek 06 czerwca 2024 r. wychowawcy klas 1-3 zorganizowali dla uczniów wycieczkę do Szczecina, jednego z największych portów morskich w Polsce. Wyjazd był podyktowany nie tylko walorami zachęcającymi do kształtowania u dzieci zamiłowania do podróży, które kształcą, ale również obchodami Światowego Dnia Oceanu obchodzonego 8 czerwca. Po przyjeździe do miasta ruszyliśmy na spacer po Wałach Chrobrego, zwiedzając ciekawe, historyczne i współczesne budowle: Teatr Narodowy, Muzeum Narodowe, Filharmonię Szczecińską, tarasy widokowe, Zamek Książąt Pomorskich. Koniecznie musieliśmy wygospodarować czas na zakup pamiątek i pyszne lody. Po tych atrakcjach udaliśmy się do Morskiego Centrum Nauki, gdzie czekało na nas mnóstwo niespodzianek.

Uczniowie odkrywali sekrety nauki i techniki. Zapoznali się z różnorodnymi zjawiskami z zakresu fizyki i astronomii związanych z żeglugą, falami, wiatrem i rybołówstwem. Dzięki interaktywnym, samoobsługowym eksponatom mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia pod czujnym okiem edukatorów. Mogli również poznać i doświadczyć, czym jest morski żywioł. Obejrzeli także w planetarium popularno - naukowy film przyrodniczy "Cztery pory roku". Czas na zabawie i różnego rodzaju doświadczeniach w MCN upłynął bardzo szybko. W drodze powrotnej zajechaliśmy na obiad do McDonalda. Dzieci z wielkim apetytem skonsumowały dania. Wszyscy uczestnicy wycieczki wracali do domów w znakomitym humorze i z wieloma pozytywnymi wspomnieniami. Dziękujemy pani Halinie - pilotowi naszej wycieczki za wiele wspaniałych informacji, mistrzowi kierownicy - panu Robertowi z biura podróży "Transfer" oraz koleżance Justynie za pomoc w organizacji wycieczki i opiece naszych pociech. Planujemy już następny wyjazd. Wychowawcy klas 1-3.