Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Członkinie koła muzycznego podczas występu.
30 kwietnia 2024 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie oraz zaproszeni goście, rodzice i dziadkowie uczcili 233 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

To wydarzenie historyczne pomogło nam uświadomić sobie, jaką ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja. Konstytucję uchwalono w 1791 roku – była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej. Określiła ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela. Dała nadzieję na wyjście z upadku, zmiany w kraju, na powrót do byłej świetności. 

Tegoroczne obchody przygotowali: uczennice klasy piątej Nela Błażkowska, Katarzyna Jakubów, Maja Kotowska, Antosia Rutkowska pod opieką nauczyciela-bibliotekarza Pani Anny Stefaniak-Dołęgowskiej oraz nieoceniony zespół wokalno-instrumentalny “Figielek” pod czujnym okiem wieloletniego opiekuna i nauczyciela muzyki Pana Zbigniewa Muchy.

Z nutą przepięknego wykonania Hymnu Konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczennic Leny Rup, Milenki Bęś i Nadii Matejak i pamięcią o tych, którzy walczyli o podwaliny naszego kraju udaliśmy się do swoich rodzin, żeby miło spędzić ten świąteczny czas.

Tekst: Anna Stefaniak-Dołęgowska, film Justyna Czerniewska, zdjęcia Dariusz Pietrzykowski.

Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu przedstawiającego występ wokalistek zespołu wokalno-muzycznego "Figielek".