Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

HEJT !!! STOP!!!

Gazetka Hejt Stop!
W ubiegłym tygodniu w ramach programu profilaktyczno – wychowawczego uczniowie klas I-III brały udział w warsztatach „STOP HEJT”.
Celem zajęć było uświadomienie dzieciom co to jest Hejt, Kim są Hejterzy, co zrobić jeśli staniemy się ofiarą hejtu w Internecie. Ważną częścią warsztatów była dyskusja dotycząca ZASAD ANTYHEJTOWANA . Uczniowie wymieniali się doświadczeniami i spostrzeżeniami, jak mogą zachowywać się w Internecie i wprowadzić zasady NO HEATE najważniejsze postulaty jakie wybrzmiały to zasada
3 RAZY NIE: NIE UDOSTĘPNIAM, NIE LAJKUJĘ I NIE KOMENTUJĘ.
Zachęcamy wszystkich rodziców do poszerzania wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa w Internecie i razem z dziećmi do zapoznania z serwisem sieciaki.pl (oznaczyć), który przedstawia historię przyjaciół, którzy walczą ze złem w Internecie https://youtu.be/r7SKfiXsUL8.
W ramach warsztatów Stop Hejt. Uczniowie klasy 3 wykonali gazetkę jak ich oczami wygląda Hejt i jakie są sposoby na zahamowanie ataków w internecie.