Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

„Śniadanie daje moc”

Uczennica spożywająca zdrową kanapkę
W ramach realizowanego programu „Śniadanie daje moc" 16 listopada 2023r. w ramach zajęć lekcyjnych zostało zorganizowane wspólne śniadanie w klasach 1-3. Dzieci rozpoznawały poszczególne produkty. Wypowiadały się o ich pochodzeniu, urozmaicaniu spożycia potraw ze wskazaniem na te, które powinny w większej ilości i z większą częstotliwością być spożywane ze względu na ich walory, które wpływają na dobre samopoczucie i zdrowie.
Następnie przystąpiły do tworzenia zdrowych kanapek ze szczególnym zwróceniem uwagi na higienę i bezpieczeństwo.
W radosnej atmosferze przy muzyce i piosenkach o tematyce prozdrowotnej. konsumowały przygotowane potrawy.
Smacznego!
„Mniam, mniam”.

Poniższe zdjęcia przedstawiają uczniów naszej szkoły podczas przygotowywania pysznego i zdrowego śniadania