Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

MegaNoc już za nami...czyli warsztaty medialne dla uczniów.

Uczestnicy warsztatów stojący pod ekranem dotykowym, w tle strona internetowa MegaMisji
W dniach 10-11 listopada 2023 r. zrealizowano warsztaty medialne, połączone z nocą filmową dla uczniów klasy III i IV, którzy uczestniczą w zajęciach programu MegaMisja Fundacji Orange, które realizuje nauczyciel-bibliotekarz w naszej szkole. Podczas zajęć dzieci zdobyły nowe kompetencje - ważne i aktualne kompetencje przyszłości - krytyczne myślenie i współpracę w grupie.

Uczniowie poznali także sposoby na twórcze stawianie czoła wyzwaniom, dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z internetu. Ponadto zgłębili podstawy dobrej komunikacji i netykiety - w tym zasady kulturalnej dyskusji, uczyli się argumentować swoje stanowiska. Uczestnicy podczas wspólnych zajęć uczyli się budowania umiejętności negocjacyjnych i asertywności oraz szacunku do rozmówców offline i online. Nieodzowne było także poznanie aspektów ochrony prywatności i prawa w mediach, w tym prawa autorskiego oraz prawa do ochrony godności i dobrego imienia.

Wspólne przygotowanie zdrowej sałatki owocowej, słodka noc w "szkolnym kinie" była podsumowaniem współpracy, jaka była widoczna na każdym kroku. Bardzo chętna do pracy i twórcza MegaGrupa doskonale radziła sobie z proponowanymi im zadaniami, dzieliła się obowiązkami, pomagała sobie nawzajem w razie potrzeby. W przemiłej atmosferze tańców, łamigłówek, gier planszowych i oglądania filmów animowanych w popcornem w dłoni bawiliśmy się wspólnie do godziny trzeciej nad ranem, po czym posprzątawszy wspólnie rozstaliśmy się zabrani przez rodziców do domów.

Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy wylosowali sobie nagrodę, które przekazała nam Fundacja Orange, w ramach realizowanego programu. Były to artykuły plastyczne, które z pewnością przydadzą się każdemu uczniowi i sprawią mu wiele przyjemności.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy dzielnie przywieźli i zabrali swoje pociechy po zakończonych zajęciach, wyposażyli je w zdrowe i te mniej zdrowe słodkie przekąski, które dawały dzieciom siłę do działania i umiliły wspólnie spędzony czas. Dziękujemy również za okazane zaufanie. Wspólnie spędzony czas z dziećmi okazał się samą przyjemnością z poczuciem zrealizowania wszystkich obranych celów.

A może Pani dyrektor zgodzi się na powtórkę w przyszłym semestrze:)...

Zajęcia były wzbogacone o wykorzystanie sprzętu multimedialnego i pracowni kulinarnej, pozyskanych przez szkołę, w ramach realizacji projektu INTERREG V a –"ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH/GESUNDE KINDER IN GESUNDEN KOMMUNEN".

Zajęcia zrealizowały: Emilia Dziedzic i Anna Stefaniak-Dołęgowska.

Poniższy film obrazuje przeprowadzone zajęcia warsztatowe, wspólne przygotowywanie przez dzieci zdrowej sałatki owocowej, tańce i wyszukiwanie informacji w internecie, przy wykorzystaniu ekranów dotykowych oraz gry w gry planszowe oraz zajęcia plastyczne.

Tekst: Anna Stefaniak-Dołęgowska, zdjęcia Emilia Dziedzic i Anna Stefaniak-Dołęgowska.