Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Dzień Polskiej Niezapominajki

Obchody Święta Niezapominajki
Dzień Niezapominajki obchodzony jest w Polsce od kilkunastu lat, co roku 15 maja. Zapoczątkował go redaktor Programu I Polskiego Radia – Andrzej Zalewski, pomysłodawca i autor audycji „Ekoradio”, który urzeczony pięknem i powabem tego niepozornego kwiatka, uczynił go symbolem miłości do człowieka, miłości do Ziemi. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: pani Aleksandra Szczygielska – kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Kołobrzeg, p. Tomasz Feliński - leśniczy Leśnictwa Grzybowo, Nadleśnictwa Gościno.
Słowami wiersza Marii Konopnickiej uczniowie klas I i II włączyli się w Ogólnopolskie obchody Dnia Niezapominajki. Pod opieką nauczycielek p. Emilii Dziedzic, p. Jolanty Dziubak i p. Bogumiły Matejak zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawili „Prawdziwą historię Niezapominajki”, złożyli przyrzeczenie młodego ekologa i zatańczyli „Taniec Niezapominajek”.
Po zakończeniu części artystycznej pani dyrektor Irena Pietrzykowska wręczyła laureatom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt; ” Polska Niezapominajka” dyplomy oraz nagrody. W tym roku do organizatora wpłynęło 57 prac z 6 szkół powiatu kołobrzeskiego.
Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Kołobrzeg Włodzimierzowi Popiołkowi za objęcie konkursu honorowym patronatem. Dziękujemy także Gminie Kołobrzeg za wsparcie finansowe, które umożliwiło zakup atrakcyjnych nagród dla laureatów konkursu.
Tego dnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcji dotyczącej ochrony przyrody, wygłoszonej przez pracownika Nadleśnictwa Gościno p. Tomasza Felińskiego
Obchody tego święta zwieńczyło sadzenie kwiatów niezapominajki na szkolnej rabatce.

 

Poniższe zdjęcia przedstawiają min. występy podczas obchodów, wręczanie nagród Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego, sadzenie niezapominajek 
 

 

Filmiki z obchodów na :
Szkoła Podstawowa imienia Mieszka I w Drzonowie - Gmina Kołobrzeg | Człopa gmina | Facebook