Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Podsumowanie pracy na zajęciach koła komputerowego - Programowanie robotów

Obrazek przedstawiający uczniów programujących przy komputerze

Na ostatnich zajęciach koła komputerowego w I semestrze, uczniowie kontynuowali programowanie robotów edukacyjnych Mbot. Jeszcze raz uczniowie pisali programy, które szczegółowo określały dystans do przeszkody, jaki był wykrywany przez sensor odległości - popularnie nazywane oczami robota. Tak zaprogramowane roboty, zanim dotarły do ściany, wykonywały gwałtowny skręt i kontynuowały bezpieczną jazdę na której nie było przeszkód.  Prawidłowo działający robot sprawiał mnóstwo frajdy uczniowi, gdyż czuł w ten sposób, iż jego praca nie poszła na marne.

 

Poniższe zdjęcia pokazują uczniów, którzy programują roboty oraz testują dłońmi sensory odległości (oczy robota) .

 

#LaboratoriaPrzyszłości   i   #LaboratoriaPrzyszlosci