Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Otwarcie Pracowni Bioróżnorodności

W dniu 22.04.2016r.w Zespole Szkół w Drzonowie  nastąpiło uroczyste
otwarcie Pracowni Bioróżnorodności.
Termin otwarcia był nieprzypadkowy,
bowiem zbiegł się z obchodzonym w tym dniu Światowym Dniem Ziemi.
Na uroczystość przybyli goście:                                                                                                                                     

-przedstawicielka Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty (ZMiGDP) ,
specjalista ds. edukacji ekologicznej pani Agnieszka Pyrzyńska-Gorzkiewicz,

-zastępca wójta Gminy Kołobrzeg pan Maciej Bejnarowicz,

-przewodnicząca Komisji Społecznej Gminy Kołobrzeg pani Anna Matejak,

-dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie pani Elżbieta Korżel.
      Uroczystość przecięcia wstęgi poprzedziła część artystyczna. Uczniowie z klas IV – VI wyjaśnili zebranym z czym powinno kojarzyć się słowo ,,bioróżnorodność”. Swoje wystąpienie urozmaicili wierszykami, pięknymi piosenkami, prezentacją multimedialną przedstawiającą bogactwo życia na Ziemi. Młodzi mieszkańcy naszej planety przypomnieli słowami ,,My wszyscy”, kto jest odpowiedzialny za stan środowiska i różnorodność biologiczną.                                                                                 
      Dyrektor szkoły, pani Irena Pietrzykowska na ręce zastępcy wójta oraz przedstawicielki ZMiGDP złożyła podziękowanie za przyczynienie się do wzbogacenia naszej szkoły w piękną Pracownię. Kolejną i bardzo ważną częścią uroczystości było oficjalne otwarcie pracowni przecięcie zielonej wstęgi. Dokonali tego: przedstawicielka ZMiGDP, zastępca wójta, dyrektor szkoły oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.                                                                                                                                               
      Pracownia Bioróżnorodności podniesie efektywność edukacji przyrodniczej i nie tylko. Mogą z jej nowoczesnego i bogatego wyposażenia korzystać wszyscy nauczyciele prowadzący własne edukacje z obu szkół Gminy Kołobrzeg.

Tekst: koordynatorka projektu Wanda Kosut, zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska - zespół ds. promocji i wizerunku szkoły.